O MNIE

Bazą do mojej pracy jest wykształcenie psychologiczne. Jestem magistrem psychologii o specjalności psychologia rodziny.

Zajmuję się diagnozą i terapią zaburzeń nie tylko w obszarze psychiki ale również sfery psychosomatycznej współpracując z dietetykami i lekarzami.

Głównym obszarem mojej pracy jest:

  • wspieranie pacjenta w kryzysach życiowych poprzez relację terapeutyczną, wspólne poszukiwanie rozwiązań, analizę mocnych i słabych stron pacjenta.
  • moja praca obejmuje nie tylko poprawę dobrostanu psychofizycznego pacjenta ale także pracę nad relacjami rodzinnymi, radzeniem sobie ze stresem, zmianą przekonań, które posiadają ogromny wpływ na nasze życie.
  • w swojej pracy jako psycholog wykorzystuję również psychoedukację jako jedną z metod pracy oraz metody z nurtu poznawczo-behawioralnego.

Moje zainteresowanie zdrowiem poszerza się w kierunku dietetycznym, dlatego też kilka lat temu zostałam dyplomowanym psychodietetykiem. Zdrowie fizyczne i psychiczne jest nierozerwalne – jedna sfera przenika drugą, co możemy zauważyć chociażby w przypadku chorób psychosomatycznych, roli mikrobioty jelitowej w funkcjonowaniu psychiki czy wpływie nastroju na wybory żywieniowe. Moja praca w charakterze psychodietetyka obejmuje:

  • diagnostykę stanu psychofizycznego pacjenta
  • budowanie prawidłowej relacji z odżywianiem
  • efektywne wprowadzanie zmian w stylu życia dążących do redukowania objawów choroby
  • Prowadzenie dietoterapii i suplementacji terapeutycznej
  • terapię wspierającą przy zaburzeniach odżywiania

Każdy psychodietetyk buduje indywidualny warsztat pracy ze względu na swój wykształcenie – ja jako psycholog psychodietetyk w dużej mierze skupiam się na sferze psyche pacjenta i jej wpływie na zdrowie. Stale poszerzam i aktualizuję swoją wiedzę biorąc udział w konferencjach, szkoleniach i kursach z zakresu psychologii, psychobiologii i dietetyki.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Ośrodkach Rehabilitacji i Wspierania Rozwoju Dzieci, Zespole Leczenia Środowiskowego a także w poradniach psychologicznych, placówkach oświatowych, w tym szkole integracyjnej, żłobku i przedszkolu. Obecnie skupiam się głównie na pracy indywidualnej z pacjentem ale nie tylko – aktywnie biorę udział w promocji zdrowia i prowadzę szkolenia.

Cenię sobie pracę w zespole specjalistów dlatego współpracuje z lekarzami, terapeutami i dietetykami dzięki czemu diagnoza staje się pełniejsza a oddziaływania terapeutyczne skuteczniejsze.

O sobie mogę powiedzieć, że lubię ciszę, ruch na świeżym powietrzu i naturę we wszelkiej postaci. Lubię podróżować ale na co dzień cieszy mnie dobra kawa z włoskiego czajniczka i olejki zapachowe w kominku. Jestem na etapie tworzenia własnej rodziny z psem w roli jednego z jej członków. Cenię sobie stabilizację i dbam o swoje rytuały. Im dłużej pracuję, tym bardziej doceniam to co przynosi życie i los. Słowa, które zrobiły na mnie ostatnio największe wrażenie brzmią:

TO MINIE

Uświadamiają mi kruchy los, ograniczony wpływ człowieka na bieg zdarzeń ale też dają nadzieję na lepszy czas i przypominają o tym, by korzystać z dobra, które mamy dziś.

Jeżeli chcesz wiedzieć jak to zrobić to zapraszam do kontaktu. Razem poszukamy drogi i sposobów.

Dokumentacja potwierdzająca uprawnienia

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: